Wszystko, co powinieneś wiedzieć o siatkach zgrzewanych

Siatki zgrzewane to wyrób, jaki nierzadko możemy spotkać, jednakże zwykle nie nie przyciąga on naszego wzroku. Siatki posiadają tak rozległe użycie, iż prędzej czy później będziemy ich potrzebować. Przedstawiony rodzaj siatki jest znacząco mniej popularny, niż powszechna siatka pleciona, jednakże w coraz większej ilości przypadków konsumenci postanawiają o jej zakupie.

Siatka zgrzewana czy pleciona? Co będzie lepszym wyborem?

Aby odpowiedzieć sobie na problem jeżeli chodzi o decyzję wyboru siatki, powinno się najpierw pomyśleć, jakie są pomiędzy nimi rozbieżności. Klasyczna siatka pleciona to zwykle ocynkowana stal z powłoką PVC. Powstaje ona w procesie splatania ze sobą drutów i tworzenia z nich regularnych oczek. Typ, który widzi się głównie, to romby.

W wypadku siatki zgrzewanej także otrzymujemy stal w postaci pokrytej cynkiem, dodatkowo okrytą warstwą PCV. Siatki zgrzewane zazwyczaj wykorzystuje się przy grodzeniu działki. To rozwiązanie jest nadwyraz estetyczne i mocne. Siatki zgrzewane możemy zakupić we wszystkich możliwych kolorach, personalizowana jest także wielkość otworów, wysokość, albo długość rolki. 

Siatka zgrzewana – jakie ma zalety?

Jedną z fundamentalnych i najistotniejszych zalet siatek zgrzewanych jest przystępność instalacji. Po zakupie siatki zyskujemy nieelastyczny materiał, którego nie ma potrzeby formować i naciągać, jak w przypadku siatek zaplatanych. Dobrej klasy sztywny pręt na pewno nie ulegnie zniszczeniu w trakcie instalacji. Ponadto, trzeba wskazać na zaletę, iż siatka zgrzewana pozwala na przepływ powietrza a także promieni słonecznych.