Trendy w projektowaniu łazienek

Śledź trendy

Nie da się ukryć, że łazienka jest jednym z pomieszczeń, na których musimy skupić się na samym wstępie, jeśli budujemy dom lub obmyślamy remont. Z racji tego, że trendy nieustannie się zmieniają, warto położyć nacisk na kilka najbardziej istotnych zagadnień, o których należy pamiętać przy wyborze wyposażenia łazienkowego.

Modne kolory

Przede wszystkim istotna jest ogólna kolorystyka i dobór materiałów. W ostatnich latach bardzo modne stały się jednolite, ciemne barwy. Na pewno odpowiadają one za niezwykły klimat łazienki w połączeniu z barwnymi umywalkami, które również w ostatnim czasie święcą triumfy popularności.

Niezawodna i funkcjonalna bateria

Należy zwrócić jednak uwagę również na kwestie funkcjonalne. Ważna będzie odpowiednia armatura łazienkowa (sprawdź ten skład budowlany – Łowicz), która spełni wszystkie wymagania domowników. Wiele osób poleca ostatnio baterie Ferro oraz innych renomowanych producentów – decydując się na ich nabycie, zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że jakość ich wykonania jest nie do przecenienia.

Solidna wanna

Baterie Ferro to jednak nie wszystko. Istotne będzie także wybranie odpowiedniej wanny, o ile powierzchnia nam na to pozwala. Obecnie największą popularnością cieszą się wanny wolnostojące, a więc takie, które bezpośrednio nie przywierają do ściany i nie wpasowują się w róg łazienki – mogą za to znaleźć miejsce na samym środku łazienki.