Na jakie koszta się przygotować zatrudniając firmę sprzątającą w Gdańsku i Gdyni?

Bardzo często firma sprzątająca umawiana jest do sprzątania kancelarii, lokali usługowych albo wspólnych przestrzeni w korporacjach. Zazwyczaj spotykamy się z chęcią zaangażowania tego typu instytucji w momencie, w którym lokatorzy wyprowadzają się z mieszkania i nie mają czasu albo chęci na sprzątanie, albo już się wyprowadzili i pozostawili syf, a gospodarz nie ma czasu i chęci zajmować się tym sam. Dodatkowo ostatnio coraz popularniejsze jest szukanie firmy do sprzątania do zwykłych mieszkań albo domów, w sytuacji kiedy lokatorzy nie mają czasu lub zdolności, a mają pieniądze na firmę sprzątającą. Jak przebiega takie świadczenie? Ile kosztuje firma sprzątająca w Gdańsku i w Gdyni i dlaczego tyle.

Co składa się na cenę firmy sprzątającej?

Cena sprzątania domów i biur jest uzależniona od wielkości podmiotu, który będzie wykonawcą. Koszty przy jednej osobie, która w ten sposób zarabia będą mniejsze od wielkiej firmy zatrudniającej kilkadziesiąt ludzi. Kolejna rzecz, od której będzie zależeć cena serwisu to czy planujemy zatrudnić osobę do jednorazowego sprzątania, czy regularnie, na przykład co tydzień.

Następny czynnik to miejsce – inne ceny za sprzątanie mieszkań są w Gdańsku niż w malutkiej miejscowości. Ważne jest też czy Twoja przestrzeń do sprzątania jest w centrum miasta, czy na przedmieściach.

W dodatku bardzo istotna jest wielkość sprzątanego biura i jego stan. Znacznie więcej czasu pochłonie posprzątanie 3 piętrowego budynku niż kawalerki. Co za tym idzie – im dłuższa praca tym droższy jest serwis. Jednakowo jest z zabrudzeniem i naszymi wymaganiami co do sprzątania. Jeśli wymagamy odkurzenia, umycia podłóg i starcia kurzy to zajmie to mało czasu. Jeżeli jednak potrzebujemy aby umyć okna, fugi i lodówkę, albo żeby wysprzątać dom po remoncie – będziemy musieli wyłożyć na to więcej.

Sprzątanie biura a sprzątanie mieszkania – jaka to różnica?

Samo sprzątanie wygląda zwykle jednakowo, zapewne będzie się różnić kosztem, czasem a także ilością pracowników. Podczas sprzątania niewielkiego lokalu wystarczająca jest jedna sprzątająca osoba, biura bardzo często mają wielkie powierzchnie i jeśli miałaby je posprzątać jedna osoba to zajęłoby jej to niezmiernie dużo czasu. Z tego powodu w biurach zazwyczaj potrzeba więcej niż jednego pracownika. Różnić może się także obszar obowiązków – w domu istotne jest dla nas wytarcie kurzu z mebli, zrobienie prania i wyprasowanie go, kiedy w biurach ważniejsze będzie ogarnięcie biurek, wyrzucenie śmieci i dezynfekcja łazienek.

Ile trzeba zapłacić za sprzątanie biura w Gdańsku i Gdyni?

Koszt oczywiście waha się w zależności od tego, jakie masz potrzeby, od wielkości mieszkania do wyczyszczenia i z jaką częstotliwością trzeba będzie to robić. Cenniki firm sprzątających w Gdańsku a także Gdyni mogą przedstawiać cenę za godzinę lub za wielkość pomieszczenia. Za wysprzątanie lokalu do 40m2 powinieneś się spodziewać kosztu od 120 do 150 zł. Jeśli Twoje mieszkanie jest większe i ma więcej niż 3 pokoje, ta cena zapewne zwiększy się nawet do 300 zł. Jeżeli pragniesz, żeby dodatkowo zostały umyte okna, powinieneś doliczyć do tej ceny jeszcze trochę pieniędzy. Przynajmniej 30 zł więcej dasz za taką usługę w Gdańsku lub w Gdyni. Jeżeli okna są niestandardowej wielkości, albo chcesz umycia okien balkonowych, to dolicz przynajmniej 40zł. W sytuacji kiedy masz domek jednorodzinny powinieneś spodziewać się jeszcze większej ceny – minimum 100-150 zł drożej będzie Cię to kosztować w Gdańsku lub Gdyni. Zarządzający biurami będą musieli zapłacić za usługę sprzątania zdecydowanie najwięcej. Cena tego serwisu w Gdańsku i Gdyni to minimum 500 zł za lokal o powierzchni 100-200m2. 

Wiedz, że podane przez nas ceny są tylko orientacyjne. Wiele zależy od indywidualnych umów z firmą sprzątającą. W Gdańsku i Gdyni na 100% znajdziesz taką, która zaproponuje Ci świetną cenę. Jedną z rekomendowanych firm w Gdyni jest cleanness.pl – sprzątanie biur.