Kruszywa Trójmiasto – Jakie mają zastosowanie i zalety

Przy tak wielu rodzajach kruszyw nietrudno się zgubić. Który jest najlepszy do Twojego projektu? Przeczytaj więcej o kruszywie budowlanym i do czego jest często używane.

Kruszywo – co to jest?

Kruszywo to termin używany do opisania sypkiego materiału gruboziarnistego do średnioziarnistego. Popularne rodzaje kruszyw to: tłuczeń kamienny, żwir, piasek. Kruszywa różnią się surowcem, z którego pochodzą i wielkością kamienia, a każdy gatunek ma inne użycie. 

Rodzaje kruszywa

Można podzielić gatunki kruszywa na naturalne i sztuczne. 

Naturalne to materiały, które zostały stworzone w wyniku erozji skał bądź zostały wytworzone przez mechaniczne rozkruszenie skał. Poddawane są one uszlachetnieniu, czyli czyszczeniu z mniejszych ziaren.

Sztuczne także mają pochodzenie mineralne, lecz poddawane są one recyklingowi oraz obróbce termicznej, dzięki czemu tworzy się nowe kruszywa takie jak, np. keramzyt. Jeśli zamierzasz nabyć kruszywa w okolicy Trójmiasta to udaj się do www.polgravel.pl. Znajdziesz tam wszelkie gatunki omawianych kruszyw.

Jakie zastosowanie ma kruszywo?

W branży budowlanej kruszywa zwykle stosuje się do przygotowania mieszanek betonowych. Stanowią one do 70% całej masy betonu. W zależności od rodzaju betonu stosujemy różne rodzaje kruszyw. Do wyrabiania zwykłego betonu używamy, m.in. granitu. W przypadku betonu ciężkiego wykorzystujemy, np. limonit. Do tworzenia lekkiego betonu odpowiedni jest węglanoporyt lub keramzyt. Często wykorzystywany jest też piasek, między innymi do mieszania zapraw murarskich. Jeśli szukasz kruszywa w obrębie Trójmiasta, producent Polgravel zapewni ci szeroki wybór.

Jakie wybrać rodzaje kruszyw?

Zależnie czego wymaga Twój projekt, czy jest to budowa domu, lub też ozdobienie ogródka, kruszywo budowlane ma szerokie zastosowanie. Korzysta się z niego nie tylko do prac budowlanych, ale możesz go użyć także jako ozdoby stawu. Często do tego celu używane są otoczaki, które nadają naturalnego charakteru. Kamienie i żwir często stosowane są do aranżacji ogrodu. Zapełniając nimi teren, zabezpieczamy glebę przed chwastami i dajemy ciekawe tło naszym roślinom. Do utwardzenia podjazdu możesz użyć żwiru lub piasku, zapewni ci to stabilne twarde podłoże i prawidłowe odprowadzenie wilgoci. Polgravel kruszywa Trójmiasto dostarczy ci surowiec odpowiedni do twoich potrzeb.