Jakie rozróżniamy rodzaje kadzideł?

W ostatnich latach aromaterapia przekonuje do siebie coraz więcej osób. W znacznej ilości miejsc znajdziemy kadzidła w różnych formach. Najczęściej spotykane są kadzidła w formie patyczków, ale w sklepach ezoterycznych zakupimy także inne ich rodzaje. Jeżeli jesteś zainteresowany tym jak odprężyć się po ciężkim dniu, przetestuj te aromatyczne substancje.

Wszystkie odmiany kadzidełek, które tu opisujemy, nabędziesz w sklepie ezoterycznym Ezolove – kadzidła

Jak wyglądają kadzidła naturalne?

Kadzidła naturalne różnią się w szczególności postacią, w jakiej możemy je dostać. Zazwyczaj natrafimy na całe zestawy ziół i drewienek. Kupując ten produkt widzimy dogłębnie co zawiera, nie zawiera nienaturalnych aromatów ani domieszek. Podczas spalania takiego kadzidła uwalniane są olejki i żywice, które intensywnie roztaczają woń. W celu użycia tego kadzidła wystarczy zapalić wiązankę ziół lub drewienko, które następnie można odłożyć na talerzyk albo trzymać w ręku i odczekać aż aromat rozprowadzi się w mieszkaniu.

Jak używać kadzidełek stożkowych?

Kadzidła stożkowe to następna ciekawa struktura. Jeżeli tylko posiadamy specjalną podstawkę to zapalenie ich będzie bardzo efektowne. Kadzidła te wyróżniają się przeciwnym dymieniem, czyli powstaje ono od dołu. Jest to idealny wyrób, który spełni się tak samo przy aromaterapii jak i terapii wizualnej.

Te kadzidła w zestawie z podstawką, ze względu na oryginalny kształt i efekt, będą doskonałymprezentem.

Kadzidła mają w składzie różne olejki eteryczne, co sprawia, że możemy kupić je w przeróżnych kompozycjach zapachowych. Ich działanie może przynieść ulgę w bólach głowy a także bólach stawów i mięśni, co tym bardziej pokazuje, że będzie to perfekcyjny prezent dla bliskiego.

Kadzidła w postaci patyczków i sznureczków

Kadzidła w postaci patyczków są najpopularniejszym z rodzajów kadzideł. Możemy znaleźć je również w marketach. Patyczki obklejone są zasuszoną i pokruszoną mieszanką ziół, żywicy i olejków eterycznych. Są super proste w użytkowaniu, wystarczy podpalić ich koniec i jak tylko zacznie uwalniać się dym, trzeba ugasić ogień. Kadzidełka możesz wetknąć do naczynia, które będzie je trzymać w pionie, umieścić na podstawce, lub wbić w piasek czy doniczkę.

Kadzidła sznureczki są klasycznymi kadzidłami nepalskimi. Zrobione są rozkruszonych ziół i przypraw, owinięte w papier i ostatecznie przeważnie nasączone olejkami eterycznymi. Takie kadzidełka mogą być wykorzystywane także jako zawieszki zapachowe do szaf, wtedy nie wolno ich zapalić, a po prostu powiesić w miejscu docelowym. Aby zapalić kadzidło sznureczek wystarczy podpalić jedną końcówkę tak żeby się powoli żarzyła. Sznureczki kończą się dosyć prędko, ale bardzo długo pachną.

Które kadzidło jest dla Ciebie? To zależy od Twoich preferencji i wymagań. Jeżeli lubisz intensywne ziołowe zapachy – zakup kadzidło naturalne. W przypadku kiedy wolisz sprawdzone, dostępne w wielu miejscach produkty, idealnie sprawdzi się kadzidło patyczek, a łagodne, długo unoszące się w powietrzu zapachy dostaniesz jeśli kupisz kadzidło sznureczek. Jeśli jednak lubisz terapię wzrokową, lub potrzebujesz prezentu dla bliskiej osoby – wybierz kadzidełko stożkowe, najlepiej w komplecie z podstawką.