Jak wygląda współpraca z architektem wnętrz? Czego możesz oczekiwać?

Na runku wtórnym i pierwotnym jest mnóstwo domów na sprzedaż. Przedsiębiorcy ścigają się między sobą, pozyskując co chwile teren przeznaczony do budowy co raz bardziej nowoczesnego bloku. Dlaczego? Odpowiedź jest banalna – podnosi się popyt, rośnie podaż. Na ogromną skalę potrzebni nam są teraz fachowcy w tematyce kredytów hipotecznych, którzy wesprą nas w uzyskaniu pieniędzy na wymarzone mieszkanie. Jednak co w następnej kolejności? Posiadamy już kredyt, mamy wybrane mieszkanie w takim razie najwyższa pora na … Architekta wnętrz!

Jak to wygląda w rzeczywistości? Czas, koszty … Czy to w zupełności się opłaca?

Dawniej usługi, które były oferowali architekci wnętrz były przeznaczone tylko dla określonego typu ludzi. Ekskluzywne dobro, na które mogli sobie pozwolić tylko nielicznych bogaczy. Mimo, że te czasy dawno przeminęły, zła sława pozostała. Więc przeanalizujmy sobie po kolei, co tak naprawdę jest ważne i poważny zbędnie przerysowane mity.

Podejmując decyzje o wynajęciu dobrego architekta wnętrz w Poznaniu przede wszystkim oszczędzamy: swój czas i (wbrew rozpowszechnianej opinii) pieniądze. Dlaczego czas? Ponieważ potrzeby badać i wyliczać idealnie każdego kąta swojego mieszkania, żeby kupić do niego wymarzone szafy. Każdy z tych elementów będziemy posiadać jak na tacy, zamiast kłopotać się z instalacją czy przewodami. Gdy czas, to także nasze fundusze, ale nie tylko dlatego, że „czas to pieniądz”. Kiedy wybierzesz złą kanapę do salonu lub nieodpowiednich rozmiarów szafę do sypialni, to tracisz w pierwszej kolejności własne środki i czas, który poświęciłeś na ich dobranie oraz zakup. Żadne z nas, nie ma ochoty tracić paru tysięcy złotych, tylko przez to, że dokonał błędnych o 2 lub 3 centymetry.

Należy również pamiętać, że mimo szczerych zamiarów i przejrzystych wizji, jak ma wyglądać nasze wymarzone mieszkanie, nie wszystko możemy przewidzieć. Sczególnie kiedy nasze mieszkanie ma mały lub trudniejszy metraż. W świetle takich faktów bez rady architekta wnętrz, który ma doświadczenie w zakresie projektowania niekonwencjonalnych mieszkań się nie uda. Pomoże nam kompleksowo zaprojektować każdy milimetr, w taki sposób, aby wnętrze było dla nas gustowne.

Podejmując decyzję o skorzystaniu z takiej usługi pamiętaj, że dużo zależy od Twojej lokalizacji, albowiem najbardziej szanowanych w swoim fachu architektów wnętrz należy szukać w dużych Polskich miastach jak np.: Poznań, Warszawa, Wrocław czy Łódź.

Jakiego rodzaju współpracy możemy się spodziewać?

Gdy zadecydujesz o kolaboracji z architektem wnętrz, usatysfakcjonowany. Po renomowanym profesjonaliście, możesz przede wszystkim spodziewać się wysokich umiejętności i maksymalnego, spożytkowania możliwości Twojego mieszkania przy pomniejszeniu wydatków na zbędne urządzenia i dodatki. Oczywiście, taka pomoc jest dodatkowo odpłatna, jednak w zamian dostajesz, przygotowane i komfortowe mieszkanie, które posłuży Ci przez długie lata, bez ciągłych modyfikacji ustawienia.