Jak przedszkolak może nauczyć się angielskiego?

Dla wszystkich rodziców istotny jest zarówno rozwój malucha jak i jego szczęścia. Maluchy chętnie poznają nowe rzeczy i od najmłodszych lat są ciekawe świata. Dlatego trzeba inwestować w rozwój malucha już od pierwszych lat i pokazywać mu różnorakie możliwości. Pomóc w tym może przedszkole angielskie.

Jak dziecko najefektywniej przyswaja język?

Najbardziej sprawdzonym sposobem nauki jest osłuchanie się z językiem. Gdy maluch słyszy język obcy ma okazję się z nim lepiej zapoznać i bardziej w niego zagłębić. A to dlatego, że wszystko zaczyna się od najmłodszych lat i to wtedy można dużo zdziałać. Drobne postępy i np. zastępowanie łatwych dla dziecka wyrażeń jak np. “mama” lub “tata” słowami w języku angielskim jest dla malucha początkiem obiecującej przygody z obcym językiem.

Nauka poprzez zabawę

Przywołane przykłady pokazują, że, osłuchanie się malucha z językiem będzie ważnym krokiem w nauce angielskiego. Trzeba jednak korzystać ze sprawdzonych sposobów utrwalania wiedzy. Istnieje parę interesujących metod, które pomogą nam w łatwy i przyjemny sposób, są to np.:
włączanie bajek w języku angielskim – bajki są czymś, co uwielbia większość dzieci, wykorzystajmy więc ten czas na to, żeby chociażby osłuchać dziecko z językiem
piosenki po angielsku – to również dobra metoda oswajania naszych pociech z angielskimi wyrazami
gry i zabawy po angielsku, np w formie kolorowych kart czy plansz z obrazkami i nazwami po angielsku a także po po polsku.

Przedszkole angielskie – czy to dobry pomysł?

Duża część opiekunów zastanawia się nad wysłaniem dziecka do przedszkola anglojęzycznego. Dlaczego? Ponieważ jest to najlepszy sposób na to, żeby wprowadzić dziecko w świat języka obcego już od najmłodszych lat. Przedszkole angielskie to profesjonalna kadra nauczycielska, która na co dzień pomaga najmłodszym zdobyć podstawowe słownictwo i prowadzi je, przez ewentualne trudności języka angielskiego. Taka placówka to oczywiście świenty pomysł.

Jak wybrać przedszkole dla malucha?

W momencie, w którym już zdecydujemy się na to, aby nasze dziecko chodziło do przedszkola polsko – angielskiego należy wybrać takie, które będzie spełniało wszystkie nasze wymagania. Żeby wybrać najlepszą ofertę, spośród wszystkich znajdujących się teraz na rynku, na początku najlepiej będzie odnaleźć stronę internetową przedszkola i dowiedzieć się o sposobie jego funkcjonowania.