Jak działają falowniki i optymalizatory mocy?

Panele fotowoltaiczne są prężnie rozwijającą się technologią, która czyni życie łatwiejszym dla jego użytkowników. Duża część społeczeństwa ma wiedzę co oznacza ten termin, jednak tylko nieliczni interesowali się tym tematem na tyle, by zdobyć wiedzę, na jakiej zasadzie działają pojedyńcze elementy tego systemu. Falowniki i optymalizatory mocy są istotną częścią w fotowoltaice. Firma Solcity – https://solcity.pl/falowniki-solaredge/ z Białegostoku pracuje przy użyciu technologii Solaredge, co zapenia pracę instalacji przez długie lata. Niezależnie od tego, czy dopiero zastanawiasz się nad podłączeniem tych paneli, czy jesteś już ich właścicielem to z pewnością pozyskanie wiedzy w tym zakresie będzie pomocne.

Co to właściwie są falowniki i optymalizatory mocy?

Aby poznać sposób funkcjonowania paneli fotowoltaicznych, niezbędne jest poznanie różnicy między ważnymi częściami tego systemu. Falowniki służą do zmiany stałego prądu w przemienny. To powoduje, że można regulować częstotliwość napięcia. Bardzo ważna jest wydajność falownika, ponieważ wpływa to na jakość użytkowania. Inwerter solarny jest alternatywną nazwą dla falownika. Oprócz tego pełni rolę monitorowania poprawnego działania systemu, a także dba o jego odpowiednie zabezpieczenie. Wizualnie jest podobny do skrzynki i często można ją spotkać w pomieszczeniach gospodarczych. Jest to elektronika wyposażona we wrażliwy układ, który jest stale obciążony mocą modułów fotowoltaicznych. Optymalizatory solaredge konwertuje prąd zmienny i stały. Jest instalowany w każdym systemie fotowoltaicznym. To urządzenie zwiększa moc wyjściową poprzez kontrolę maksymalnego punktu mocy. W czasie pracy paneli monitorują pracę każdego modułu i wysyłają wszystkie dane do systemu. Dzięki temu można sprawdzać działanie całej instalacji.

Uzyskaj więcej przy użyciu technologii Solaredge

Jest to niekonwencjonalna technologia polegająca na tworzeniu optymalizatorów mocy i falowników fotowoltaicznych. Gwarantuje to wysoką skuteczność i wiele możliwości podczas realizowania projektów. Technologia solaredge cechuje się najwyższą jakością, która pomaga zminimalizować zagrożenie wynikające ze zbędnych usterek, dzięki czemu zyskasz niezawodność falownika. Falownik SolarEdge został przeznaczony do współpracy razem z optymalizatorami mocy, dzięki czemu cały system jest mniej skomplikowany oraz bardziej opłacalny. Firma Solcity znajdująca się w Białymstoku w województwie podlaskim używa tej technologii, dzięki czemu panele fotowoltaiczne mogą służyć domownikom jeszcze lepiej.