System nawadniania ogrodu – jak działa i kto go montuje?

Zadbaj o odpowiednie nawodnienie roślin w Twoim ogrodzie. Jeśli brakuje Ci czasu na podlewanie lub nie masz w tej kwestii wyczucia, system nawadniania to doskonała inwestycja, która pozwoli cieszyć się piękną roślinnością.

Najlepiej skorzystać z usług profesjonalistów, którzy zaproponują odpowiednie rozwiązanie i skonfigurują wszystko do potrzeb Twoich i ogrodu. Przedsiębiorstwo Watermil (zobacz) oferuje swoje usługi w tym zakresie, doskonale znają potrzeby roślin. Wesprą Cię w pielęgnacji Twojego ogrodu, opierając się na swoim 35 letnim doświadczeniu. Ważne jest, by teren był należycie nawodniony, dzięki czemu zyskujesz pewność, że cała roślinność będzie równomiernie zadbana i dostanie taką samą ilość wody. Ważne jest by sadzić rośliny w strefach. W każdej ze stref powinny znajdować się rośliny z podobnego gatunku. Każdy gatunek ma inne potrzeby. Ten system powoduje, że rośliny spokrewnione, znajdujące się w tej samej strefie będą miały zapewnione wystarczające nawodnienie. Wiadomo, że inne wymagania w kwestii wilgotności ma trawnik, bez i przykładowo jałowce. Ten inteligentny system po skonfigurowaniu zadba o twoje rośliny z należytą dokładnością. Możesz zastosować ten system nawadniania ogrodów na działkach każdego rozmiaru. Dobrane końcówki instaluje się przy użyciu rur mieszczonych pod ziemią, które są podłączone do kranu. Moc ciśnienia zależy od wielkości rur oraz od odległości w stosunku do ujęcia wody, systemy nawadniania można podłączyć do kranu lub studni z pompą. Bardzo ważne by centrum nawodnienia znajdowało się w centralnej części ogrodu. Cała instalacja jest kontrolowana przez specjalny sterownik, który w czasie instalacji jest dopasowywany do oczekiwań klienta.

Dla kogo są przeznaczone systemy nawadniające?

Zautomatyzowany system nawadniania jest przeznaczony dla osób, które są zabiegane i trudno im znaleźć chwilę, by dbać o swój ogród. Oczywiste jest, jak czasochłonne bywa samodzielne podlewanie naszych kwiatów. Jest to także niezwykle wygodne rozwiązanie dla osób, które nie mają pojęcia o pielęgnacji roślin, ale chcą mięć piękny ogród. Jest to z pewnością kusząca alternatywa dla tradycyjnego podlewania, którą warto przemyśleć. Z pewnością sprawdzą się  w przydomowych ogródkach jak i na dużych boiskach. Ważną sprawą jest ciśnienie, które stosujemy w systemie podlewania. Kwiaty dostają wodę wedle ich potrzeb za pomocą odpowiednich końcówek nawadniających- zraszaczy, mikro zraszaczy lub linii kroplujących. Jak widać jest tu bogate zróżnicowanie, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Jedyne, co powinieneś zrobić, to kontrolować 2 razy do roku instalację, ze względu na gromadzące się tam zanieczyszczenia. Jest to niewielki wysiłek w porównaniu do zalet.