Jak dbać o podłogi drewniane

Podłoga z drewna to pragnienie wielu ludzi remontujących nowy dom. Zakup drewnianej podłogi to niemały koszt, dlatego warto zastanowić się nad tym, jak odpowiednio ją pielęgnować. Pielęgnacja podłóg sosnowych to niełatwa kwestia – przeczytaj ten materiał, uzyskasz wszystkie informacje, których potrzebujesz. 

Szeroki wybór produktów do podłogi drewnianej znajdziesz w https://skleppartners.pl/pl/c/Lakier-do-podlogi-drewnianej/61

Lakier na podłodze – jak o niego dbać?

Podłoga lakierowana to jeden z najpopularniejszych typów podłóg sosnowych. Wysokiej jakości lakier gwarantuje trwałość i odporność na uszkodzenia. Żeby powstrzymać powody, które stanowią zagrożenie dla twojej podłogi sosnowej – pamiętaj o podstawach. Systematyczne odkurzanie podłogi drewnianej, najlepiej główką z delikatnym włosiem, efektywnie wydłuży jej żywotność. Po odkurzaniu należy umyć podłogę na mokro. delikatna szmatka, solidnie wyciśnięta z wody z pewnością zda egzamin. Do wody możesz wlać specjalny środek przeznaczony do mycia podłóg lakierowanych.

Olejowanie podłogi – zabezpieczenie desek

Podłogi olejowane wykonane są w stu procentach z drewna, które potem zostaje impregnowane olejem. Nie można zaprzeczyć, że pokryte olejem podłogi drewniane posiadają niezwykły urok, który sprawia, że pomieszczenie zyskuje charakter. Ten rodzaj podłóg świetnie sprawdza się w miejscach często uczęszczanych – budynkach użyteczności publicznej, czy nawet mieszkaniach, w których znajdują się zwierzęta. Choć olej sprawia, że są wysoce odporne, nie można zapominać o ich pielęgnacji. Tak, jak w przypadku podłóg pokrytych lakierem, podstawową kwestią jest regularne sprzątanie. Podłogę impregnowaną olejem należy zamiatać lub odkurzać szczotką z delikatnym włosiem. Raz na jakiś czas można ją także odświeżyć przy użyciu specjalistycznego preparatu. Preparat ten należy odpowiednio dobrać pod względem odcienia podłogi. Gdy skazy są na tyle duże, że zwykłe preparaty i pielęgnacja nie pomogą – zróbmy renowację. Twardy wosk do podłóg zostawi na podłodze powłokę chroniącą drewno.