Instalacja gazowa do diesla – czy to możliwe?

Nie można jakkolwiek zaprzeczyć, że LPG kojarzy się z reguły z samochodami napędzanymi benzyną. Nie można się temu dziwić, gdyż jest to rozwiązanie niezwykle popularne, na które decyduje się mnóstwo osób ceniących sobie ekologiczną jazdę oraz znaczne zmniejszenie kosztów za paliwo. Ale jest jeszcze inne rozwiązanie, jakim jest instalacja gazowa do diesla. Czy ma to sens? Jakie korzyści wynikają z LPG do diesla? Zapraszamy na krótkie oprowadzenie po tym zagadnieniu.

Dla kogo Elpigaz będzie najlepszą opcją?

Elpigaz, czyli LPG do diesla, to technologia, którą tak naprawdę można zainstalować w każdym pojeździe, rzecz jasna napędzanym ropą. Warto jednak mieć świadomość, że technologia ta nie będzie korzystna dla wszystkich pojazdów. Opłaca się zastanawiać się nad montażem tego cuda technicznego, jakim jest instalacja gazowa do diesla wtedy, gdy nasz pojazd dysponuje stosunkowo dużym silnikiem. Diesel LPG nie sprawdzi się w wypadku mniejszych, miejskich i bardziej ekonomicznych aut. Będzie to zupełnie nieopłacalne i nieszczególnie wygodne podczas codziennej eksploatacji. Z kolei samochody dysponujące większymi silnikami oraz TIR-y nie powinny mieć problemu z doskonałym przyswojeniem LPG do diesla.

Czy opłaca się zamontować LPG do diesla?

Nie ulega wątpliwości, że diesel LPG jest bardzo egzotycznym rozwiązaniem jak na polskie warunki. Rzadko kiedy się go stosuje – a jest to błąd! Instalacja gazowa do diesla jest bowiem świetną inwestycją, która dysponuje obszernym szeregiem zalet. Na ich czele jest przede wszystkim ekonomiczna i ekologiczna jazda, a także generowanie znacznie mniejszej ilości hałasu. Dlatego warto zdecydować się na to rozwiązanie.