Garnitur uszyty na miarę – czy zawsze jest drogi? Na co zwrócić uwagę,aby znaleźć rewelacyjnego krawcową?

Z okazji ważnych dla nas imprez zawsze musimy prezentować się perfekcyjnie. Jednak wielu z nas zależy też na tym, aby nie było zbyt drogo, gdyż może to być garnitur tylko na jeden wieczór. To duży błąd. Pamiętajmy, że w przypadku dobrze dopasowanego garnituru, jest to strój na długie lata i za chwilę dowiemy się dlaczego. Niezależnie bowiem od kwestii finansowych są w życiu momenty, w których powinniśmy zainwestować w ubranie uszyte na miarę, świetnie dopasowane do naszych preferencji i wymiarów.

Czy strój szyty na miarę musi być kosztowny?

To zdanie stanowi najczęściej powielany mit, zwłaszcza w środowisku męskim, a mianowicie – garnitur kupiony w sklepie jest bardzo drogi, a co dopiero taki szyty na miarę. W zależności od tego, na jakiego krawca się zdecydujemy, oraz jaki materiał zostanie użyty podczas komponowania naszego garnituru, taką kwotę będziemy musieli za niego zapłacić. Ceny na rynku są zróżnicowane, jednak przeważnie oscylują od 1500 do 4000 tysięcy złotych. W tym przypadku odpowiedzi na pytanie, czy jest to duży czy mały koszt, każdy z nas musi udzielić sam, ponieważ tak kwestia jest mocno indywidualna. Ale pamiętajmy, żeby razem z tym pytaniem, postawić sobie jeszcze jedno – jak chciałabym/chciałbym się prezentować w swoim nowym garniturze?

Dlaczego opłaca się przeznaczyć pieniądze na garnitur szyty na miarę?

Najbardziej wartościową zaletą garnituru szytego na miarę jest to, jak się w nim prezentujemy. W większości przypadków, zwłaszcza w kategorii odzieżowej, lepiej prezentują się rzeczy, które są dopasowane dobrze do właściciela. Możemy poczuć się wówczas bardziej wyraziści, a nasze zalety są podkreślone. Warto także podkreślić, że faktycznie garnitur nie jest przez nas noszony na co dzień, jednak w tym tkwi jego wyjątkowość. Nie zapominajmy bowiem, że jest to ubiór, służący właśnie w wyjątkowych sytuacjach, w których zazwyczaj chcemy prezentować się rewelacyjnie i czuć się pewnie, a zwłaszcza wygodnie.

Jaka jest największa różnica między garniturem od krawca, a takim ze sklepu?

Największą różnice poczujemy w wygodzie noszenia. Bądźmy zatem przygotowani na to, że w sieciówkach nie będzie idealnych rozmiarów pod nas – co jest logiczne. Szwalnie, posiadające kontrakty ze sklepami, produkują ubrania rozmiarowo, według ogólnie znanych rozmiarów. M L czy S, to najbardziej popularne aktualnie rozmiary. Mogą one się różnić między sobą nawet w granicach tej samej marki, jednak nie zmienia to faktu, iż nadal nie będą dopasowane do nas perfekcyjnie w każdym miejscu naszego ciała. Ktoś może posiadać za szerokie biodra do rozmiaru M, a drugi zbyt szeroką klatkę piersiową, żeby móc kupić S-kę. Gdy wybieramy się na przymiarki do krawca wszystkie te problemy, a przede wszystkim nasze niedoskonałości nie mają znaczenia. Każda część naszego ciała zmierzona zostaje osobno i bazując na tych wymiarach szyta jest nasza druga skóra na przyjęcia okolicznościowe i eleganckie wyjścia.

Jak szukać odpowiedniego krawca?

Gdy podjęliśmy decyzje o tym, że chcemy mieć strój szyty na miarę pora na to, aby znaleźć idealnego krawca. Wiele oczywiście zależy od tego, gdzie żyjemy. Dobrze będzie w takiej sytuacji posłużyć się ewentualną rekomendacją przyjaciół lub rodziny. Mamy możliwość też skorzystać z internetu w procesie poszukiwania perfekcyjnej dla nas propozycji. W myśl powiedzenia, wszystkie chwyty dozwolone, nie zapominajmy, że najistotniejszy jest osobisty komfort i znalezienie odpowiedniego krawca.

Źródło: Firma szyjąca garnitury na miarę online