Fakty i mity o klimatyzacji

Kiedy razem z nadejściem lata praca w biurowcu staje się nie do zniesienia, a po powrocie do domu nie możemy komfortowo odpocząć, warto pomyśleć o zamontowaniu urządzenia klimatyzacyjnego. To rozwiązanie szybko zyskuje na popularności w regionie miast takich jak Sochaczew czy Skierniewice. Razem z popytem na urządzenia chłodnicze rozwinęło się wokół tego tematu wiele mitów, które możesz usłyszeć od znajomych. Dziś zapoznamy się z najpopularniejszymi z nich.

Informacje dzięki uprzejmości firmy https://clim-rem.pl/.

Klimatyzacja a wzrost rachunków

Jeśli boimy się wzrostu rachunków za energię, warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną. Najlepsze klimatyzatory osiągają klasę A+++. Nowoczesne klimatyzatory z inwerterem dostępne w Skierniewicach wykorzystują o 30% mniej energii niż typowe urządzenia. W ofercie dostępne są też urządzenia klimatyzacyjne z funkcją automatycznego zmieniania trybu pracy, dzięki czemu nie będziemy się martwić wysokimi rachunkami. 

Klimatyzacja jest niezdrowa

Postawmy sprawę jasno – klimatyzacja poprawnie używana nie ma negatywnego wpływu na nasze stan zdrowia. Ponadto dostępne modele oferują system filtrowania powietrza, za co będą szczególnie wdzięczni osoby starsze. Żeby tak było, powinniśmy zawsze pamiętać o corocznym serwisowaniu naszego urządzenia. Warto to zlecić to profesjonalnej firmie. Aby uniknąć przeziębienia i czuć się świetnie, temperatura w pomieszczeniu nie powinna być mniejsza niż 5-7 stopni od tej na dworze.

Głośna praca klimatyzatorów 

Kilkanaście lat temu urządzenia klimatyzacyjne rzeczywiście były nadzwyczaj hałaśliwe, ale od tamtego czasu wiele uległo zmianie. Producenci wyraźnie unowocześnili swoje systemy. Pojawiły się jednostki typu split, które dzięki kształtu wentylatora są w stanie pracować z głośnością mniejszą niż szept. Informację o głośności pracy możemy też wyczytać z tabliczki energetycznej na urządzeniu lub zasięgnąć języka u profesjonalisty.