Metal we wnętrzu – jak go wykorzystać?

Urządzając wnętrze niekiedy trudno jest wybrać konkretne meble. Tym bardziej że na rynku dostępne są nie tylko różne modele, ale także materiały. Nieustannie bardzo niezwykle często wybierane są meble z metalu. Mimo że kojarzą się one przeważnie z nowoczesnymi wystrojami, to mogą być z powodzeniem wykorzystywane przy każdej pomieszczeń, a dodatkowo mają wiele zalet. Z jakich względów opłaca się zdecydować się na metalowe meble?

Partnerem tekstu jest producent metalowych mebli z Warszawy – stalovnia.pl.

Meble metalowe – z jakich powodów opłaca się na nie zdecydować??

Metalowe meble niosą wiele korzyści, dlatego z całą pewnością warto zastanowić się nad zakupem ich do swojego wnętrza.

  • Metalowe meble wyróżniają się dużą wytrzymałością. Materiał jest odporny na różne uszkodzenia – zakup metalowych mebli to inwestycja na lata.
  • Metalowe meble można łatwo czyścić. Materiał jest wyjątkowo higieniczny oraz można łatwo utrzymać go w czystości. Nie są konieczne również żadne dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne, jak na przykład impregnacja.
  • Metal sprawdza się w wielu wnętrzach. Meble z metalu można zestawiać z różnymi materiałami i są uniwersalne.
  • Meble metalowe spotykane są w różnych kolorach. Metalowe meble nie ograniczają się do jednego koloru – w sklepach dostępne są czarne, białe czy kolorowe opcje.

W jakich stylach sprawdza się metal?

Meble z metalu nie stawiają niemal żadnych ograniczeń, a ze względu na funkcjonalność mogą być stosowane w różnych wnętrzach – podstawą jest kreatywność projektanta. Najczęściej jednak stosowane są w stylu nowoczesnym, minimalistycznym oraz industrialnym.

  • Styl nowoczesny wyróżnia się prostotą oraz brakiem wyszukanych dekoracji. Dlatego doskonałym rozwiązaniem do pomieszczenia będą właśnie meble z metalu.
  • Minimalistyczne wnętrze wyróżnia się dużą funkcjonalnością i użytecznością znajdujących się w pomieszczeniu mebli – nie ma mowy o zbędnych zdobieniach czy dekoracjach. Metalowe meble w minimalistycznym salonie będą szare, białe lub czarne i niezbyt skomplikowane.
  • Styl industrialny na pierwszy rzut oka kojarzony jest ze starymi fabrykami. Wybierając meble industrialne warto stawiać na niepowtarzalność i prostotę. Doskonałym wyborem jeśli chodzi o materiał będą więc meble z metalu.

metalowe dodatki w lofcie

Z jakimi materiałami metal prezentuje się najlepiej?

Meble z metalu zwykle wyróżniają się prostym wyglądem. Metal wyjątkowo będzie prezentował się w towarzystwie naturalnego drewna – przykładowo z akacją czy dębem. Meble z metalu często mają też szklane elementy – dodaje to konstrukcji lekkości i prostoty.