Dwoje dzieci w jednym pokoju

Dwoje maluchów w jednym pokoju to spore wyzwanie, ale i z takim problemem można sobie poradzić. Oczywiście łatwiej jest, jeśli dzieci mają tę samą płeć, ponieważ wszystkie elementy aranżacji mogą być wtedy jednolite i jest to po prostu prostsze do wykonania. Jeśli mamy do czynienia z chłopcem i dziewczynką, to pokój dziecięcy trzeba w odpowiedni sposób podzielić, a uzyskamy najlepsze efekty pod każdym względem. Najpierw należy taką przestrzeń w odpowiedni sposób zaprojektować swoją przestrzeń. Zazwyczaj, jeśli dwoje dzieci musi się znajdować w jednym pokoju, to trzeba już wykorzystać maksymalnie dostępne miejsce, dlatego najlepszym rozwiązaniem będą uniwersalne i funkcjonalne meble.

Świetnym rozwiązaniem w takim momencie jest przede wszystkim zastosowanie takich rozwiązań jak chociażby łóżko piętrowe. Oszczędzamy wtedy sporo miejsca i wykorzystujemy dostępną przestrzeń w najbardziej optymalny sposób, więc należy mieć to na uwadze. Łóżka piętrowe dla dwojga dzieci mogą jeszcze posiadać pod spodem jeden dodatkowy wysuwany materac. Jeśli zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni, to można i na taki model się zdecydować. Na samym dole pod łóżkami mogą się z kolei znajdować szuflady na pościel czy inne drobiazgi. Najczęściej są one wysuwane na kołach, więc korzystanie z nich jest wygodne i komfortowe.

Trzeba także pomyśleć o rozstawieniu biurek do nauki. Nie muszą być zbyt duże, a dobrym pomysłem na zaoszczędzenie przestrzeni jest zastosowanie biurka narożnego odpowiedniego dla dwóch osób. Dzisiaj mamy do wykorzystania meble modułowe, jakie można ze sobą łączyć i rozdzielać, więc w razie potrzeby będzie można wszystko w takim pokoju przestawić. Najlepiej podzielić pokój na dwie różne strefy, by każde dziecko miało kawałek tylko swojej własnej przestrzeni, zwłaszcza jeśli jest to chłopiec i dziewczynka. W ten sposób zagwarantujemy swoim maluchom niezbędną prywatność, więc koniecznie trzeba mieć to na uwadze.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *